Ogólne formalności, które należy spełnić przed zawarciem małżeństwa

Obrączki Ślubne, Obrączki, Ślub, Pierścienie

1. Narzeczeni powinni odpowiednio wcześniej zgłosić się do duszpasterzy w celu ustalenia daty i godziny Mszy św. z zaślubinami.

2. Narzeczeni są zobowiązani do udziału w katechezach przedmałżeńskich oraz skorzystania z Poradni życia rodzinnego.

Katechezy dla narzeczonych w par. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie (kliknij tutaj)

Poradnia Rodzinna (kliknij tutaj)

3. Na trzy miesiące przed ślubem, narzeczeni zobowiązani są skontaktować się z księdzem i umówić się na rozmowę duszpasterską.

4. Niezbędne dokumenty: dowód osobisty, zazwyczaj zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego ( ważne 6 msc), gdy narzeczeni proszą tzw. ślub konkordatowy, metryka chrztu do ślubu ( ważne 3 miesiące) jeśli osoba została ochrzczona w innej parafii, w przypadku wdowca lub wdowy, świadectwo zgonu współmałżonka.

5. Jeśli narzeczeni mieszkają na terenie innej parafii (również gdy mieszkają np. w Warszawie a pochodzą z parafii w Górznie) a pragnął by ślub miał miejsce w Górznie prosimy by poinformować o tym w momencie ustalania daty ślubu.

6. Data wygłoszenia zapowiedzi ustalana jest podczas rozmowy duszpasterskiej ( trzy miesiące przed ślubem)

6. Wszelkich szczegółowych informacji udzielają duszpasterze. Podane wyżej informacje są ogólne i mają pomóc w podjęciu odpowiednich pierwszych kroków związanych z zawarciem małżeństwa.