Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10.2021r.

 

  1. Bóg oddał się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem. Tylko Bóg, który jest miłością, mógł to zrealizować. Odkrywajmy i doceniajmy w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

  2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską był lekarzem. Tego dnia pamiętamy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. Różaniec jutro w intencji służby zdrowia.

  3. We wtorek o 19.00. spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

  4. W piątek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II oraz 73 rocznica śmierci sługi Bożego kar. Augusta Hlonda prymasa Polski, założyciela Towarzystwa Chrystusowego.

  5. W sobotę o godz. 9.00. zbiórka ministrantów.

  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedziele przeznaczone są na misje święte.

  7. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia Zapraszamy codziennie na godz. 16.15. a w niedzielę na 11.15. na wspólną modlitwę różańcową.

  8. Msza Święta zbiorowa za zmarłych o imieniu Szymon i Tadeusz 28 października o 17.00. Zapraszamy do zapisywania naszych bliskich zmarłych o tych imionach.

  9. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Przy bocznych ołtarzach na ławkach i przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe na których możemy wypisać zmarłych z naszych rodzin polecając ich modlitwie wypominkowej kościoła. Za zmarłych polecanych w wypominkach, przez cały rok w każdą ostatnią niedziele miesiąca sprawowana jest Msza Święta oraz różaniec wypominkowy z czytaniem kartek. Również od 1 do 8 listopada sprawowana jest każdego dnia Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach, a przez cały miesiąc listopad różaniec wypominkowy z czytaniem kartek wypominkowych. W tym roku w Uroczystość Wszystkich Świetych 1 listopada, procesja i modlitwa za zmarłych na starym cmentarzu po Mszy Świetej w kościele o godz. 10.00.  We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada procesja i modlitwa za zmarłych na nowym cmentarzu, również po Mszy Świętej w kościele o godz. 10.00. Po zakończonych modlitwach na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych pomników.

  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Marianna Trzpil z Potasznik