Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19.03.2023

 

1. Dzisiaj już 4 Niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.

2. Po Mszy Świętej o godz.10.00. w Sali parafialnej druga katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych. O godz. 12.00. Msza Święta za zmarłych o imionach Józefa i Józef. Podczas tej Mszy Świętej dokonamy również uroczystego zawierzenia Świętemu Józefowi, oraz będziemy modlić się za wszystkich mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

3. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.15. i 17.30. razem z Chrystusem i Jego bolejąca Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę po sumie rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.

4. Uroczystość Świętego Józefa, która przypada 19 marca a więc dzisiaj, zgodnie z zasadami liturgii została przeniesiona na jutro, poniedziałek 20 marca.

5. We wtorek o 19.00. spotkanie W.P.O.

6. W piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 17.30. spotkanie osób, które w tym roku przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania. Będą także rozdawane pamiątki z tej uroczystości. Ks. Dariusz serdecznie zaprasza.

7. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w kościele o godz. 7.00. 10.00. 17.00. Nie ma Mszy Świętych w kaplicach. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

8. Również w sobotę 25 marca wyjazd do Kałkowa na Misterium Męki Pańskiej. Spotykamy się w kościele na Mszy Świętej o godz. 6.30. Bezpośrednio po Mszy Świętej wyjeżdżamy.

9. W przyszła niedziele o 12.00. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 11.15. modlitwa wypominkowa z czytaniem kartek wypominkowych.

10. W Niedzielę Palmową tradycyjnie po Mszy Świętej o 17.00. Droga Krzyżowa ulicami Górzna. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę. Zapraszamy także na I Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy z naszej parafialnej świątyni 31 marca.

11. Serdecznie dziękuje za ciasto oraz inne dary serca na stół rekolekcyjny. Wszystko było bardzo smaczne. Bóg zapłać. Dziękuję również p. Józefowi Rudnikowi oraz osobom, które go wspierały w pracy przy odnawianiu chorągwi procesyjnych i pogrzebowych. Bóg zapłać.

12. Zapraszamy do nabywania, przed kościołem lub w zakrystii paschalików na stół wielkanocny. Tradycyjnie przy wyjściu z kościoła są także wyłożone ,,Torby Miłosierdzia’’ Możemy je napełnić darami i według własnego uznania przekazać potrzebującym, albo przynieść do kościoła a ministranci rozwiozą je do osób w trudnej sytuacji materialnej.

13. W sobotę po Mszy Świętej o 10.00. ksiądz Dariusz zaprasza na spotkanie, wszystkich ministrantów i kandydatów na ministranta.