Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 stycznia 2022 r.

 

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka
  od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

 

 1. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

 1. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

  O godzinie 12.00 Msza św. w int. zmarłych polecanych w wypominkach. Przed Mszą św. różaniec wypominkowy. Po Mszy św. spotkanie zelatorów KŻR w sali przy kancelarii parafialnej.

 2. W przyszłą niedziele 30 stycznia po Mszy Świętej o godz. 12.00. spotkanie dzieci

  i rodziców klas I w ramach trzyletniego programu przygotowania do I Komunii Świętej.

 

 1. Nastąpiła zmiana terminu spotkania z Panią krawcową w sprawie strojów I komunijnych, 1 lutego klasa 3a z Górzna i dzieci ze szkoły w Łąkach, a 2 lutego kl. 3b z Górzna i uczniowie z pozostałych szkół. Spotkania o godz. 18.00. w sali przy kancelarii parafialnej.