Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 NIEDZIELA ADWENTU
04.12.2022 r.

 

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedziele Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje nas do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
2. Czwarty grudnia to wspomnienie św. Barbary. Z inicjatywy Episkopatu Polski jest to dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Dzisiejsza niedziela to także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej o 10.00. w Sali parafialnej III katecheza chrzcielna. Po sumie nabożeństwo adoracyjne z racji I Niedzieli miesiąca. Osobista adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczorowej.

3. We wtorek o 19.00. spotkanie W.P.O. W środę o 18.00 spotkanie grupy A.A.

4. W środy i soboty o godz.7.00. Roraty. Serdecznie zapraszamy. W sobotę po Roratach dla dzieci, wspólne słodkie śniadanie w sali parafialnej. Na Roraty zabieramy lampiony a dzieci także karteczki z nazwiskiem i imieniem do losowania niespodzianek.

5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Święte w kościele o godz. 7.00. 10.00. 17.00. Przed każdą Mszą Świętą zapraszamy na wspólny śpiew ,,Godzinek’’ Na Mszę Świętą na godz. 17.00. zapraszamy rodziców i dzieci klas III. Podczas Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie i założenie przez rodziców medalików dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

6. W piątek rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje będzie głosił ks. dr Łukasz Szczeblewski z Siedlec, sekretarz ks. bp. Grzegorza Suchodolskiego. Porządek rekolekcji. Piątek 9 grudnia Msza Święta o godz. 7.00. z nauka ogólną; o godz. 8.00. dla dzieci i młodzieży szkolnej; 10.30. 12.00. 17.00. 19.00 Msze Święte z nauką ogólną. W kaplicy w Łąkach o godz. 15.30 W kaplicy w Wólce Ostr. o godz. 14.30. Sobota o godz. 7.00. Roraty, o godz. 10.30. 12.00. 17.00. 19.00. Msze Święte z nauką ogólną. Niedziela porządek Mszy Świętych jak w każda niedzielę. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

7. Zwyczajem lat ubiegłych, mamy już w naszym kościele choinkę z bombkami. W tym roku przy pomocy szkoły w Górznie i Urzędu Gminy, nawiązaliśmy kontakt z Fundacją ,,Nasze Dzieci’’ przy Klinice Onkologii Dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka. Tegoroczne paczki w większości przez tę fundację będą przekazane dla dzieci chorych na nowotwory. Zapotrzebowanie jest przeróżne. Art. żywnościowe czy zabawki ze względów sanitarnych nie mogą być wykorzystywane. Fundacja prosiła o konkretne rzeczy których im brakuje. Są to np. czajniki, sztućce deski do krojenia oraz różne gry itp. rzeczy. Prosimy aby paczki zrobić według opisu przy bombce. Są też bombki, które zawierają opis paczki dla osób mieszkających w naszej parafii. Te paczki będą dostarczone jak w ubiegłych latach do potrzebujących takiej pomocy.

8. Przed kościołem i w zakrystii możemy nabyć świece ,,Caritas’’ na stół wigilijny w ramach akcji ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom’’

9. Pan organista z opłatkiem w tym tyg. odwiedzi: Poniedziałek-Górzno od lewej strony ul. Długiej i w stronę ul. Chotyńskiej. Wtorek-po prawej stronie ul. Długiej, od drogi ekspresowej 17 do ul. Jaśminowej włącznie. Od środy centrum Górzna.

11. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00. obiecał odwiedzić nasze dzieci św. Mikołaj. Zapraszamy serdecznie dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Po spotkaniu ze św. Mikołajem, spotkanie rodziców i dzieci klas II w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

12. W tym tyg. do wieczności odeszły Jadwiga Frelek z Chęcin oraz Stanisława Białecka zamieszkała w Gończycach, mama pana Marka Białeckiego naszego szafarza Komunii Świętej. Wieczny odpoczynek….