Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA WIELKANOCNA 11.04.2021 r.

 

  1. Druga niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał nam grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunia Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.  To także, święto patronalne Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego uczmy się być miłosierni dla braci i sióstr. Taca, którą zbierzemy w przyszłą niedzielę oraz taca z Wielkiego Czwartku zostanie przeznaczona jako nasza  pomoc dla rodzin, w Józefowie i Gąsowie, które ostatnio zostały dotknięte tragedią pożaru. Dzisiaj o godz. 15.00.Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, oraz wspólną modlitwę adoracyjną. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

 

  1. We wtorek o 19.00 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Zapraszamy wszystkich parafian.

  2. W sobotę 17 kwietnia zbiórka ministrantów w kościele o godzinie 10.00

 

  1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 

  1. Młodzież z KSMu naszej parafii zaplanowała na przyszłą niedzielę akcję rozprowadzania Flag Polski z racji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.  Zebrane środki będą przekazane dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., które mieszkają na terenie parafii Omereque w Boliwii, gdzie posługuje na misjach ks. Paweł Wysokiński.