Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.05.2020 r.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami w kościołach nie ma już limitu osób, które mogą razem uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach. Obowiązuje nas nadal jednak, używanie maseczek i zasłanianie nimi ust i nosa. Zapraszamy więc wszystkich do kościoła na Msze św. i nabożeństwa. Dyspensa obejmuje tylko osoby starsze i zainfekowane. Większość z nas przyjmuje komunię św. do ust, bardzo prosimy by przyjmując komunię do ust czynić to w sposób bardzo spokojny, powoli podchodząc blisko kapłana, aby kapłan udzielający komunii św. mógł spokojnie i bezpiecznie jej udzielić.

 

  1. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

 

  1. Jutro, także obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Po mszy św. spotkanie z dziećmi i niespodzianka.We wtorek o 19.00. spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca

 

  1. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.Nabożeństwa czerwcowe w soboty odprawiane będą po Mszy św. porannej a w niedzielę po sumie. Zapraszamy do licznegouczestnictwaw tych nabożeństwach, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

 

  1. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Nie będzie jeszcze w tym miesiącu procesji z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

7.W sobotę przypada, także 10 rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

9.Rocznica I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 6 czerwca w sobotę o godz.10.00. w jednej grupie. Próba przed tą uroczystością odbędzie się 4 czerwca o godz. 18.00. natomiast spowiedź dzieci rocznicowych i rodziców 5 czerwca od godz. 18.00. do 19.00.

10 W związku ze zniesieniem ograniczeń dotyczących ilości osób uczestniczących  w zgromadzeniach religijnych wprowadzamy zmiany dotyczące I Komunii św. w naszej parafii o których wspominaliśmy podczas spotkania z rodzicami. Uroczystość  I  Komunii św. w naszej parafii odbędzie się z podziałem na grupy. 13 czerwca o godz. 10.00. Szkoła w Łąkach i w Samorządkach oraz uczniowie uczący się w  szkołach poza parafią Górzno.  20 czerwca o godz. 10.00 Szkoła w Górznie cała klasa 3b, natomiast 27 czerwca o godz. 10.00. Szkoła w Górznie cała klasa 3a.Próby odbędą się w terminach wcześniej podanych  czyli 10.06 o 18.00 Łąki+ Samorządki ; 18.06 o 18.00 Górzno klasa 3b; oraz 25.06 o 18.00 Górzno klasa 3a. Daty i godziny spowiedzi  pozostają bez zmian.